Petr Svoboda se vrátil na dráhu a hned vyhrál Extraligu

Praha 24. srpna 2019 - V sobotu se v Praze na stadioně na Julisce uskutečnilo druhé kolo atletické Extraligy. A to rozhodlo, které týmy se podívají do finále M ČR drusžtev v září v Hodoníně a které pujdou do baráže o udržení mezi elitou. Naše celky PSk Olymp Praha si právo účasti vybojovali. Muži to měli skoro jasné už po úvodním kole a v sobotu skončili druzí za Duklou Praha a ženy se po neúspěchu v Plzni mezi šestku finalistek také dostaly. Pro nás byl nejdůležitější návrat na dráhu Petra Svobody a ten to zvládl jistě - vyhrál závod na 110 m překážek. Osobní rekord si z Julisky odnáší Jiří Pechar...jen pár setin dělilo od osobních rekordů Tonyho Wijase a Kačku Kodrovou.

Druhé kolo atletické Extraligy bylo pro nás okořeněno návratem na závodní dráhu Petra Svobody. Po roce a několika měsících se opět postavil na start závodu. Po pěti týdnech tréninku, kdy se mu uklidnila bolavá achilovka a pata, si při pár trénincích vyzkoušel překážky a rozhodl se, že bude závodit. Nečekal žádný velký výkon, spíš se chtěl přesvědčit, že noha mu závodní zatížení dovolí. Vůbec jsem netušili, jaký výkon může předvést. Když se vracel před léty po dlouhé pauze zahájil výkonem 14,27 a pak při každém dalším startu ubíral dvě desetiny.
Na Julisce potvrdil,že je i přes tréninkvý výpadek stále českou překážkářskou jedničkou. Vyhrál v čase 14,03, setinu za nejlepším českým výkonem roku Davida Ryby, ale čas nebyl rozhodující. Peťan závodní zátěž zvládl! A teď jej budou čekat další závody a těmi vlastně Petr “natrénuje”! Jeho 11 bodů pomohlo mužům Olympu k druhému místu v tomto kole Extraligy. Na facebookové stránce Svoboda group se na  jeho běh můžete podívat
Body pro náš tým přidali i mladíci junioři Jiří Pechar a Tony Wijas, pro něž to byla extraligová premiéra. A především Jiří Pechar na ní bude vzpomínat velice dobře. Už v rozběhu na 100 m si vylepšil osobní rekord časem 10,82 a to stačilo na postup do B finále (v rozběhu jej porazili jen seniorští reprezentanti Jan Jirka a Pavel Maslák). V finále B se Jirka ještě zlepšil a vyhrál jej časem 10,77! Tonymu Wijasovi uteklo B finále o tisíciny, když dosáhl času 11,13 (šest setin za osobním rekordem). Oba pak startovali i ve štafetě Olympu 4 x 100 m. Jirka Pechar skvěle štafetu rozběhl a předal Jáchymu Procházkovi, od něj dostal kolík Jan Jirka a naši štafetu finišoval Tony Wijas. Ten nestačil jen na kvarteta Dukly a Slavie a za čas 41,50 brala naše štafeta osm bodů. Vítězná Dukla běžela o necelé dvě desetiny rychleji...
Horší pozici mělo naše drusžtvo žen. Těm se uvodní kolo nepovedlo a hrozila jim baráž. Na Julisce vše napravili a pátým místem finále Extraligy M ČR družstev zachránili. Pomohla k tomu i Kateřina Kodrová, která vyhrála B běh na 100 m překážek v čase 14,03 (tři setiny za osobákem) a celkově skončila šestá (to je pětbodů pro tým).
V dresu Sokola Kolín hostuje v I. národní lize Jan Kisiala a v Mladé Boleslavi potvrdil svou suverenitu v této soutěži. Vyhrál všechna kola Národní ligy a tentokrát dosáhl času 14,20 (jeho druhý nejlepší v kariéře - 4 setiny za osobákem). Kolínští atleti kolo opět vyhráli a míří do baráže o Extraligu. Kisi se nevyvaroval pár kolizím na překážkách a cítí formu. V Extralize by tímto časem skončil hned za Peťanem, stejný čas totiž běžel druhý na Julisce Michal Brož. Tak snad současnou formu někde ještě prodá... Pár závodů jej podobně jako Petra Svobodu a Kačku Kodrovou čeká a to i mimo Českou republiku....