Aktuality

Praha 3. července 2019 - V úterý 2. července byla zvěřejněna nominace na ME do 23 let a příští úterý odletí výprava českých atletů do 23 let z Prahy do Stockholmu a z hlavního města Švédska se pak autobusem přepraví do Gävle, kde se uskuteční evropský šampionát atletů do 23 let. Ve výpravě jsou i překážkář - stodesítkař Jan Kisiala a trenér Luděk Svoboda a spolu s nimi i bývalý člen naší skupiny Erik Jelínek, který tam poběží 400 m překážek. Na stránkách www.europeanathletics.com se už objevily oficiální přihlášky jednotlivých států a tak Honza i ostatní už znají své potenciální soupeře.

  Číst více...

Olomouc 30. června 2019 - Dvě zlaté a jedna bronzová medaile a k tomu ještě čtvrté a šesté místo to je naše bilance na Mistrovství České repubilky atletů juniorů v Olomouci. Nejcennějsí kovy vezeme ze štafety 4 x 100 m, která běžela v sestavě Jirka Pechar, Adam Havlas, Martin Janský a Lukáš Šebík a druhé zlato vybojoval Martin Janský v běhu na 110 m překážek. Bronz pak přidal Adam Havlas v nejkratším sprintu 100 m. Těsně za medailemi jsme zůstali v běhu na 200 m, kde skončil Jirka Pechar čtvrtý a Adam Havlas šestý. Martin Janský dostal navíc i nominační dopis ke startu na mezistátním utkání v maďarském Györu.

  Číst více...

Praha 26. června 2019 - Před dvěma týdny se junioři naší skupiny radovali z několika medailí z M ČR v kategorii do 23 let a to závodili s atlety o tři až čtyři roky staršími. O víkendu je čeká domácí vrchol jejich věkobvé kategorie, tedy juniorů, v Olomouci. A i na Hanou odjíždějí Martin Janský, Adam Havlas, Jiří Pechar a Tony Wijas s medailovými ambicemi. V Olomouci pujde nejen o medaile, ale i nominaci na mezistátní utkání juniorů a v Györu a také na MEJ v Boras.

  Číst více...

Praha 16.června 2019 - Pražský stadion Slavie v Edenu ve Vršovicích hostil o víkendu nejlepší české atlety kategorii do 23let. V Čeesku je tento šampioná otevřený i juniorům a dorostu a tak jsme měli na startu početné zastoupení, především 18 a 19 letých juniorů. Domů si z Edenu odnášejí členové skupiny, až na jedinou výjimku, všichni cenné medaile. Zatím co, cenné kovy ze štafet (4 x 100 m - Pechar, Havlas, Janský, Wijas a 4 x 400 m Kisiala a Havlas)a stodesítky překážek Jana Kisialy jsme dle tabulkových předpokladů očekávali, mediale z běhu na 200 m Jirky Pechara a především Tonyho Wijase byly milým překvapením (oběma je teprve 18 let)...

  Číst více...

Praha 14. června 2019 - Po osmnácté se o víkendu uskuteční domácí atletický šampionát do 23 let. Poprvé se konal v roce 2002 v pražském Edenu a letos bude dějištěm této akce vršovický stadion opět. Je to už počtvrté, co mladí atleti budou bojovat o tituly v tomto prostředí. Zatímco předchozí M ČR 23 se konalo vždy v podzimním termínů, letos v tomto směru nastala změna. Ne všem se tato změna líbí, ale co se dá dělat. Nám se na šampionátech v minulosti dařilo, především překážky jsme ovládli už desetkrát a i letos máme v této disciplíně největší šanci na zisk mediale a to zásluhou Jana Kisialy.

  Číst více...

Praha 12. června 2019 - Hodně nabitý program mají v těchto dnech naši junioři. V úterý startovali na mítinku Praga Academica, den poté je čekalo druhé kolo pražského přeboru družstev juniorů a o víkendu mají před sebou Mistrovství České republiky do 23 let v Edenu(nejen junioři, ale i ti o něco starší). Je jasné, že některé závody musí brát opravdu jen tréninkově a takovým závodem byl ten středeční pražský přebor juniorských družstev. Kluci běželi jen na povinné body pro klub. Chceme postoupit do semifánále M ČR družstev a tak proto musíme něco udělat.Ve středu byl nejlepším bodujícím členem týmu Tony Wijas, který den před tím nezávodil. Ne všichni členové našeho oddílu to tak chápou...

  Číst více...

Praha 11. června 2019 - Tradiční mezinárodní atletický mítink Praga Academica proběhl v úterý na Strahově a nám se vydařil! Janu Kisialovi se povedl závod na 110 m překážek, v němž si vylepšil výrazně osobní rekord a hlavně časem 14,16 splnil limit pro účast na ME do 23 let ve švédském Gavle. Nejlepší výkon této sezóny si vylepšil i Adam Havlas v rozběhu na 100 m časem 10,94 a stejně jako on si své letošní maximum vylepšil v témže rozběhu i Hynek Hampel 11,58. Kačka Kodrová skončila třetí v běhu žen na 100 m překážek a časem 14,07 zaostala jen 7 setin za svým osobákem. Čtyři setiny za osobákem 14,41 zůstal i Martin Janský v závodě juniorů na 110 m překážek. Foto: Eduard Erben (3x - ty vlebo z Pragy Academicy) a www.jojka.cz - Adam Havlas.

  Číst více...

Praha 3. června 2019 - V pondělí se na Julisce uskutečnil už 26. ročník Memoriálu Josefa Odložil a my jsem byli zase u toho. Trenér Luděk Svoboda dělal už tradičně jednoho z moderátorů mítinku a na dráze se představila většina jeho svěřenců. Neběželi v hlavním programu, ale v předprogramu tzv. Dukla mítinku a domů si Martin Janský a Jan Kisiala odnášeli osobní rekordy. Na Julisce byla vidět kvalitní atletika, v níž se neztratili ani čeští atleti...

  Číst více...

Brno 1. června 2019 - V pátek jsem vyjeli vlakem do Brna, v sobotu se tam konal juniorský mezinárodní mítink Olympics Hopes a měl solidní obsazení. My jsem jej brali, jako další možnost ověření si formy měsíc před juniorským juniorským domácím šampionátem. Forma ještě není nikterak oslnivá, ale hlavně, že jsou všichni kluci už zdraví, mají po maturitách a mohou se plně soustředit na atletiku. Na stupně vítězů se v Brně postavili Jiří Pechar (200 m), Adam Havlas (100 m) a Martin Janský s Ivanem Zavřelem (oba 110 m překážek).

  Číst více...

Praha 26. května 2019 - Pořádně nabitý týden mají za sebou junioři - maturanti - Adam Havlas, Martin Janský a Ivan Zavřel. Začátkem týdne složili úspěšně maturity na střední škole, pak doléčili “bolístky” z víkendových závodů a v sobotu je čekal Přebor Prahy. Na něm se představili i Tony Wijas a premiéru v letní sezóně si odbyl i Jiří Pechar. A naše bilance z Přeboru Prahy: Tři zlaté, dvě stříbrné a jedna bronzová mediale. Jen Ivan Zavřel si domů mediali z Edenu neodnášel (když nepočítáme tu “bramborovou”).

  Číst více...

Strana 4 z 215První   Předchozí   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  Další   Poslední