Aktuality

Plzeň, Hradec Králové,Sušice 19. května 2019 - V Česku se konečně oteplilo a hned to bylo znát na atletických výkonech. Během víkendu se konala po celé republice první kola soustěží družstev dospělích a padlo při nich mnoho výborných výkonů, osobních rekordů a především limitů na významné evropské akce v kategoriích mládaže. Naší skupinu žádný limit na Evropy U20 i U23 nezastihl, ale osobních rekordů padla celá řada. Bojovali jsme na třech stadionech, v Plzni (K. Kodrová a A. Havlas), Hradci Králové (J. Kisiala a L. Svoboda) a Sušici (M.Janský, I. Zavřel, T. Wijas a H. Hampel).

  Číst více...

Praha 17. května 2019 - O víkendu startují souteže družstev mužů a žen a to na všech úrovních, od Extraligy až po krajské přebory. Předpoveď počasí je po delší době příjemná a tak se můžeme těšit na dobré výkony. My budeme bojovat na třech frontách. Extraligu okusí Adam Havlas a Kačka Kodrová, Lukáš Svoboda a Jan Kisiala budou bojovat o body pro Kolín v Hradci Králové a Martin Janský, Tony Wijas, Ivan Zavřel a snad i Hynek Hampel si v neděli zazávodí v Sušici za B tým Olympu Praha.

  Číst více...

Praha 15. května 2019 - Květnové počasí si s námi pořádně pohrává. Termínová listina ČAS se však musí dodržet a tak i v tak atleticky nevlídném počasí se závodí. Ještě jsem běhěm své trenérské kariéry a ta trvá již více než 35 let takové počasí na závod, jako bylo včera při prvním kole Přeboru Prahy družstev na Děkance nezažil! Teploměr ukazoval 5 stupňů Celsia a celé odpoledne a podvečer lehce přšelo. Ani psa bys do toho nevyhnal a Adam Havlas a Ivan Zavřel v tom museli závodit a závodili velmi dobře a hlavně nic se jim nestalo....

  Číst více...

Praha 11. května 2019 - Květnové počasí v celém Česku úplně “zblblo”. Po relativně teplém březnu a dubnu se nyní citelně ochladilo a atleti musí v tomto počasí absolovat úvodní starty v letní sezóně. A zlepšení počasí zatím není v dohlednu. Chladno a déšt ovlivnily i sobotní program při tradičně kvalitním pražském Přeboru. Rozběhy překážek se konaly ještě před deštěm a pak se kvůli silnému dešti musely zrušit finálové běhy. A tak si Jan Kisiala a Kateřina Kodrová připsali jen suverénní vítězství ve svých bězích a místo finálového běhu urychleně opouštěli zmolkou Julisku. Podobně tomu bylo v Kladně, kde se Přeborů Středočeského kraje zůčastnil Lukáš Svoboda.

  Číst více...

Kolín 8. května 2019 - Vždy je dobré, když první závod letní sezóny proběhne v teplém počasí a s větrem do zad. To vždy atleta nabudí, zvedne mu sebevědomí do nadcházející sezóny a pak jde většinou vše jako po másle. Když takové podmínky při letní premiéře nezastihnete, tak je to s psychikou těžší, ale i s tím se dá sezóna ještě hodně vylepšit. Nás první letošní start v Kolíně optimální podmínky rozhodně nepřinesl, přesto si domů veze Ivan Zavřel dva osobní rekordy z překážek i hladké stovky a Martin Janský z běhu na 100 m.

  Číst více...

Praha 6. května 2019 - Březen a duben uběhly neskutečně rychle i kvůli tomu, že jsem během této doby byly dvakrát na soustředění na Kanárských ostrovech. Velkou část přípravy na letní sezónu máme za sebou, ale ještě nás čeká ta závěrečná část a tou je předzávodní příprava a v ní i první přípravné závody. Jana Kisialu, Lukáše Svobodu, Martina Janského, Ivana Zavřela a Adama Havlase čeká ten první už ve středu v Kolíně. Do konce května však budeme stále hlavně trénovat a závody pujdeme z plného tréninku - vrchol sezóny je ještě hodně daleko....

  Číst více...

La Santa/ Praha 1. května 2019 - Do La Santy jezdíme na budnové soustředění už skoro dvacet let. Vetšinou jsme tam trávili dva až tři týdny a v Petr Svoboda tam byl jednou i sedm týdnů v kuse. Letos tam Petr ( a s ním Kačka Kodrová) pobude dva týdny, ale mladí členové skupiny Jan Kisiala, Lukáš Svoboda, Tony Wijas a Martin Janský tam byli jen týden. Povinnosti ve škole jim tam déle pobýt nepovilily. I tak můžeme jejich týdenní soustředění nazvat podařeným. Teplo, slunce a vítr Kanárských ostrovů dělá pro sprinterský trénink divy....

  Číst více...

La Santa 27. dubna 2019 - Od roku 2002 jezdíme na soustředění na jeden z Kanárských ostrovů a to na Lanzarote. Zdejší středisko La Santa nabízí ideální místo pro trénink sprintu, teplé počasí po celý rok, občas větrno, což je ale pro rozvoj maximální rychlosti dobré. Prší tu jen sporadicky a nikdy to není delší vytrvalý déšt. Vše je tu při ruce, stadion, posilovna, rehabilace, pláž, moře a mnoho dalších možností k využití (sportem) volného času. Od té doby jsem tu byl skoro již čtyřicetkrát! Středisko se za tu dobu dost změnilo - rozrostlo, ale nekteří zaměstnanci zůstávají stejní a už jsme se s nimi velmi spřátelili.

  Číst více...

Praha 22. března 2019 – Dlouho jsem se tady neozvali, ale to neznamená, že jsme pilně netrénovali. Velkou část jarní přípravy na sezónu 2019 máme za sebou. Teď nás už čekají ty příjemnější tréninky, rychlosti, překážek a rychlostní vytrvalosti. Neoblíbené běhání temp už mají svěřenci za sebou. Před Velikonocemi měli studenti volno ve škole a tak jsme zařadili pár dvoufázových tréninků, udělali jsme si takové malé soustředění v Praze a po Velikonocích odlétá část skupiny (Petr Svoboda, Lukáš Svoboda, Jan Kisiala, Tony Wijas a Martin Janský) na Kanárské ostrovy, kde bychom rádi udělali několik kvalitních rychlostních a rychlostně vytrvalostních tréninků.

  Číst více...

Praha 26. března 2019 - Náš pobyt na Tenerife skončil. V pondělí před půlnocí jsme přiletěli do Prahy a na letišti nás čekala teplota jen kolem tří stupňů. Přes den je v Praze o něco tepleji, ale do “teplíčka” z Tenerife to má daleko. Musíme se s tím však vypořádat. Čeká nás nyní měsíc tréninku v Praze a koncem dubna letíme opět na Kanárské ostrovy na Lanzarote. Tam už to bude rychlostní příprava před letní sezónou. Nyní je hlavní náplní tempová vytrvalosta a rozvoj síly...a to se dá v česku zvládnout.

 

  Číst více...

Strana 5 z 215První   Předchozí   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  Další   Poslední